Formularz kontaktowy
Loading...
+48 22 104 00 44

Na czym polega leasing konsumencki na samochód? Czy warto go wziąć w 2023 roku?

Przeczytaj w

10 min

blogpost

Kilka lat temu leasing stał się niezwykle popularny wśród osób prowadzących działalność. Dzięki takiemu sposobowi finansowania zarówno właściciele dużych firm, jak i tych jednoosobowych mogli zapewnić sobie znacznie wyższej klasy auto. Teraz możesz z niego skorzystać także Ty – leasing konsumencki samochodu to rozwiązanie, które umożliwi realizacje marzeń o samochodzie idealnym. Na czym polega leasing samochodu, jak wziąć go na samochód używany?

Leasing konsumencki – co to jest?

Leasing konsumencki to usługa dedykowana osobom fizycznym, czyli takim, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Jest to forma finansowania polegająca na udostępnieniu produktu – w naszym wypadku samochodu – bez konieczności zakupu. Na czym polega leasing samochodu? Mówiąc prostym językiem, jest to sposób łączący elementy kredytu i wynajęcia pojazdu z możliwością późniejszego wykupienia go.  Spłacasz miesięczne raty przez okres ustalony w ramach umowy. Wymaga on od potencjalnego nabywcy wkładu własnego, ale nie tak dużego, jak w przypadku kupna.

Jak wziąć samochód w leasing? 

Gdy znajdziesz interesujące Cię ogłoszenie na portalu firmy leasingowej, skontaktuj się z nią. Na podstawie Twojej zdolności kredytowej współpracujący bank oceni, czy możesz pozwolić sobie na auto w leasingu. Dzięki wszechobecnej cyfryzacji prawdopodobnie nie będziesz potrzebować zaświadczenia o zatrudnieniu lub innych dokumentów potwierdzających Twój dochód. 

Czy jest możliwe wziąć leasing na używany samochód?

Coraz większa liczba producentów i dealerów aut ma w swojej ofercie modele, które bez problemu kupisz w takiej formie, np. Skoda leasing konsumencki proponuje swoim klientom od lat. Jednak jest to wciąż nowe auto, a jego cena rynkowa niestety najbardziej spada w pierwszych miesiącach użytkowania. To także jest przyczyną, dlaczego kierowcy częściej decydują się na pojazdy z drugiej ręki.

Jak wziąć leasing dla osoby prywatnej na używany samochód? Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Coraz więcej portali, takich jak Car&More oferuje Ci pojazdy używane, ale i sprawdzone. Taka Skoda w leasingu konsumenckim będzie znacznie tańsza, a wciąż zachowujesz elastyczność oferowaną przez formę finansowania. 

Nie wiesz, na czym polega? Sprawdź nasz artykuł: Auto na abonament jak spotify czy netflix – czy to w ogóle możliwe?

Warunki leasingu samochodów

Jak wcześniej wspominaliśmy, taka forma finansowania jest elastycznym rozwiązaniem. Ratę leasingu konsumenckiego możesz dopasować do swoich możliwości i budżetu. Wraz z leasingodawcą ustalasz, przez jaki czas będzie trwać umowa. Najczęściej jest to 24-, 36-, 48- lub 60 miesięcy. Gdy okres umowy minie, możesz wtedy wykupić przedmiot leasingu za sumę, która jest odpowiednio pomniejszona.

Największą zaletą takiego rozwiązania jest mniejsza opłata wstępna. W początkowym okresie możesz zapłacić znacznie mniej, niż gdybyś zobligowany był do uiszczenia całej sumy. Przykład? Za używane BMW X3 z 2019 musisz zapłacić jedynie 10% jego wartości, co daje kwotę mniejszą niż 15 tys. zł, resztę uzupełniasz dopiero w ratach leasingu. Jak wysokie są raty? Zależy to od miejsca, w którym zdecydujesz się wziąć leasing. W Car&More wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Na każdej karcie z ogłoszeniem znajdziesz kalkulator, który na podstawie długości okresu umowy oraz opłaty wstępnej,  obliczy wysokość miesięcznego zobowiązania. Jeśli zdecydujesz się po okresie umowy na pozostawienie auta, zapłacisz zdecydowanie mniejszą sumę, niż wyszukując oferty sprzedaży bezpośredniej.

W Car&More oferujemy leasing konsumencki na samochody używane. Sprawdź oferty już dziś i załatw formalności bez wychodzenia z domu.

Rynek polski

Co ciekawe, leasing prywatny nie jest nowym rozwiązaniem. Na polskim rynku klienci mogą z niego korzystać od 2011 roku, czyli już ponad 10 lat! Mimo to świadomość jest wciąż nikła, a wiele osób obawia się i wybiera zakup auta za gotówkę. Jest to forma szczególnie popularna wśród firm, ponieważ przynosi korzyści w postaci ulg podatkowych, a konkretniej możliwość odliczenia VAT. Co oferuje klientom indywidualnym? Sprawdź poniżej!

Bierzesz samochód w leasingu? Resztą zajmują się specjaliści!

Dzięki tej formie finansowania często nawet przy samochodach używanych masz więcej korzyści, niż kupując go od prywatnego właściciela. Staramy się zminimalizować formalności związane z podpisaniem umowy leasingu konsumenckiego, a cały proces nie trwa dłużej niż 14 dni. W Car&More możesz skorzystać z szeregu usług dodatkowych np. ubezpieczyć pojazd od ręki, wybierając pełen pakiet – OC, AC i od nieszczęśliwych wypadków (NNW). Dodatkowo otrzymujesz 12-miesięczną gwarancję, którą możesz wydłużyć nawet do 3 lat. Nie musisz obawiać się o usterki czy problemy, które pojawiają się po zakupie używanego pojazdu!

Czy warto skorzystać z leasingu konsumenckiego? Tak!

Pewnie zastanawiasz się, czy warto postawić na takie rozwiązanie. Owszem. Jeśli posiadasz odpowiednią zdolność kredytową, leasing konsumencki otrzymasz bez większych przeszkód. Formalności nie są skomplikowane – w Car&More to my dbamy o większość z nich. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą w danym momencie wydawać dużej sumy pieniędzy, ale chcą cieszyć się nowym samochodem (lub używanym).

Zalety leasingu konsumenckiego:

  • Proste zasady przyznawania – w Car&More formalności ograniczamy do minimum.

  • Możliwość zrezygnowania z auta po zakończeniu umowy leasingu – nie musisz wykupować auta!

  • Niższa rata niż w przypadku kredytu.

  • Często oferowany jest także dodatkowy pakiet benefitów np. gwarancja, przegląd.

  • Mniejszy wkład własny, niż przy zakupie pojazdu.

Leasing konsumencki czy kredyt? Poznaj różnice i zdecyduj

Osoby, które nie dysponują odpowiednio dużą ilością gotówki, zastanawiają się: leasing czy kredyt. Obydwie opcje mają swoje wady i zalety. Nie można jasno zdecydować, które z nich jest lepsze – to zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Na podstawie umowy cywilnoprawnej, zgodnej z kodeksem cywilnym, leasingodawca umożliwia Ci korzystanie z wybranego pojazdu za z góry ustaloną opłatą. Jest to najważniejszą różnicą pomiędzy leasingiem konsumenckim a kredytem, czyli prawo własności. Biorąc kredyt, to Ty jesteś właścicielem auta, w przypadku leasingu – leasingodawca. Dla wielu osób brak formalnego posiadania samochodu stanowi dużą przeszkodę, podobnie jak np. w przypadku wynajmowania mieszkania.

W przypadku leasingu auta formalności są znacznie bardziej uproszczone. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest także brak wpływu na zdolność kredytową. Może być to szczególnie istotne dla osób planujących np. kredyt hipoteczny.

Czujesz, że leasing konsumencki nie jest rozwiązaniem dla Ciebie? W Car&More oferujemy zarówno jedną, jak i drugą opcję. Skontaktuj się z nami, a wybierzemy odpowiednią formę, abyś już wkrótce mógł cieszyć się z nowego auta. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj 🡪 finansowanie samochodu

blogpost

Przegląd samochodu w 2023 r. - wszystko, co musisz wiedzieć, na jego temat

blogpost

Kupiłem samochód, czy mogę go zwrócić? Rozwiewamy wątpliwości związane ze zwrotem auta po zakupie!

blogpost

Auto na abonament jak spotify czy netflix – czy to w ogóle możliwe?

Loading...

Kontakt

E-mail: kontakt@carmore.plTelefon: +48 22 104 00 44Pn.-pt. 9:00-17:00