Formularz kontaktowy
Loading...
+48 22 104 00 44

Auto na abonament jak spotify czy netflix – czy to w ogóle możliwe?

Przeczytaj w

10 min

blogpost

Wymiana samochodu co 2-3 lata bez konieczności nieprzewidywalnych wydatków za jego serwis, wymianę opon czy ubezpieczenie, a wszystko to w jednej, stałej comiesięcznej racie? A jeszcze gdyby to wszystko dało się załatwić z wygodnego domowego fotela w pełni online i otrzymać samochód pod dom… hmm

Brzmi jak sen przyszłości? Niekoniecznie. Właśnie dokładnie to oferuje coraz popularniejsza w Polsce i na świecie usługa abonamentu na samochód, która pozwala dopasować parametry umowy i miesięczną opłatę do potrzeb oraz budżetu. Co więcej, pojawiają się już firmy, które umożliwiają to w pełni online.

A gdyby Wam ktoś powiedział, że to jest możliwe nie tylko dla aut nowych? Dostępne również dla młodych aut używanych, tańszych od samochodów nowych nawet o 50%, zainteresowani?

Ale od początku – jak działa abonament?

Abonament na auto to w skrócie wynajem długoterminowy, czyli specyficzny leasing bez wykupu auta na koniec trwania umowy. Właścicielem auta pozostaje firma wynajmująca lub leasingodawca, która dzierżawi samochód kierowcy w zamian za abonament.

W ramach abonamentu kierowca opłaca ustaloną comiesięczną stałą ratę, w której zawarte mogą być wszystkie lub niektóre koszty związane z eksploatacją auta, w tym m.in.: ubezpieczenie, rejestracja, serwis i naprawy oraz dwa komplety opon z ich wymianą.

Czy to jest możliwe dla aut używanych?

Korzyści auta w abonamencie dla nowych samochodów są oczywiste – możliwość wrzucenia przez przedsiębiorcę całości wydatków auta w koszty podatkowe, pełna przewidywalność kosztów zarówno w przypadku abonamentu prywatnego jak i firmowego czy możliwość częstej wymiany auta na kolejne.

Dla 2-3 letnich samochodów używanych dochodzą jeszcze dwie bardzo istotne korzyści. Po pierwsze, abonament dla aut używanych jest do 40% niższy niż w przypadku samochodu nowego. Biorąc w abonament samochód klasy średniej (np. Ford Mondeo) czy popularny SUV (np. Volvo XC60, Huyndai Tucson czy BMW X3) – to oszczędność nawet do 1 000 zł miesięcznie.

Druga korzyść to czas. Nowe auto na abonament to jak czekanie na kolejny sezon ulubionego serialu na netflixie tuż po obejrzeniu ostatniego odcinka obecnego sezonu… W przeciwieństwie do aut nowych, samochody używane dostępne są od ręki, a to oznacza, że klient nie musi czekać tygodniami czy miesiącami na swoje kolejne auto w abonamencie. Przeważnie w ciągu kilku dni wsiada za kierownicę.

Taką możliwość zapewnia teraz w Polsce firma CarMore, która oferuje swoim klientom młode 2-3 letnie samochody używane z polskiej sieci dealerskiej w abonamencie obejmującym pełną gwarancję, ubezpieczenie, serwis i naprawy oraz takie opcje jak opony czy assistance. Dodatkowo, wszystko można załatwić w pełni online, a auto (jeśli tylko klient tego sobie życzy) dostarczane jest pod dom.

Cały proces online?

Zakup samochodu to zawsze wydarzenie. Może mniej dla firmy, dla osób prywatnych to jednak spory wydatek, który trzeba „przemyśleć”, a samochód w salonie czy komisie wielokrotnie obejrzeć. Często auto kupujemy na kredyt, co dodatkowo wydłuża i komplikuje cały proces. Potem jeszcze rejestracja i ubezpieczenie. A jak już po dwóch tygodniach i wielu wizytach u dealera czy w komisie, banku, wydziale komunikacji i u agenta ubezpieczeniowego dostajemy wyczekiwane kluczyki do nowego auta – jesteśmy w końcu szczęśliwi… Niestety to szczęcie często trwa tylko chwilę… bo zaraz okazuje się, że auto mimo wiosny jest na zimowych oponach, właśnie odmówiło posłuszeństwa, a w serwisie okazuje się, że naprawa tej jednej specyficznej części jakoś jest wyłączona z zakresu zachwalanej gwarancji dealera czy komisu… brzmi znajomo?

CarMore jako pierwsza w Polsce niezależna firma oferująca młode auta używane na abonament adresuje te bolączki. W CarMore całość procesu wyboru auta, konfiguracji abonamentu oraz rezerwacja odbywają się online.

Wybór auta online. Dzięki współpracy z największymi dealerami i producentami samochodów, oferta CarMore to wyłącznie wyselekcjonowane przez algorytmy sztucznej inteligencji młode auta poleasingowe czy demonstracyjne z oferty polskich dealerów, które są najatrakcyjniejsze z punktu widzenia ceny i spadku wartości, oferują gwarancję fabryczną i mają w pełni zweryfikowaną historię. Tylko takie auta mają prawo pojawić się w aplikacji CarMore i tylko takie auta możesz przeglądać i wybierać online.

Wybór abonamentu online. Gdy już masz wybrane auto, pozostaje wybrać odpowiedni abonament. Również to odbywa się w pełni online – przeciągając suwakami możesz swobodnie wybrać, ile wkładu własnego chcesz przeznaczyć na auto, żeby obniżyć wysokość abonamentu, na jak długo weźmiesz auto oraz np. ile kilometrów rocznie będziesz jeździć. Na podstawie wbudowanego w aplikację (we współpracy z partnerami finansowymi takimi jak firmy leasingowe) modelu wyceny finansowania, CarMore w czasie rzeczywistym i w pełni online może zaoferować Ci wygodną konfigurowalność abonamentu. Dzięki temu nie potrzebne są żadne rozmowy z konsultantami, sprzedawcami bankowymi czy analitykami kredytowymi w długim procesie… Już na etapie rezerwacji można poznać, ile dokładnie wyniesie Twój abonament na ten konkretny samochód. Każde auto w CarMore zawiera pełną gwarancję producencką oraz pakiet serwisowy – zupełnie jak auto nowe. Można online dodać pakiety opcji dodatkowych, takich jak pełny serwis (w tym części eksploatacyjnych), pakiet ubezpieczeń, serwis opony czy assistance (holowanie i samochód zastępczy) – to Ty decydujesz jak skonfigurowany ma być Twój abonament.

Rezerwacja auta. Dzięki technologii, również rezerwacja auta i kwestie umowy procesowane są w pełni online. Podajesz swoje podstawowe dane, które pozwalają uzupełnić umowę oraz zweryfikować w BIK Twoją zdolność do określonego abonamentem zobowiązania. Wszystko odbywa się w pełni bezpiecznie, automatycznie i w czasie rzeczywistym. Podczas gdy Ty potwierdzasz wysokość abonamentu i opcje dodatkowe, dzięki integracji z partnerami leasingowymi, ubezpieczeniowymi i serwisowymi CarMore może „w tle” i automatycznie wszystko przygotować według Twoich potrzeb. Po kliknięciu rezerwacji otrzymujesz automatyczną wiadomość z kolejnymi krokami, w tym sugerowane terminy wizyty na jazdę testową (gdy chcesz ją przeprowadzić) oraz tryb zawarcia umowy.

W każdej chwili procesu możesz wygodnie skonsultować się z CarMore, aby np. dokończyć proces telefonicznie.

Po wykonanej jeździe testowej (jeśli zależy Ci na tym, aby ją odbyć) wystarczy, że wpłacisz wkład własny, podpiszesz umowę i auto jest Twoje. Możesz je odebrać u dealera lub zamówić z dostawą do domu.

Przykład CarMore pokazuje, że jednak możliwe jest auto używane na abonament – zamawiane w pełni online w zaciszu domowego fotela, bez wielu spotkań i uciążliwego procesu.

Kontakt

E-mail: kontakt@carmore.plTelefon: +48 22 104 00 44Pn.-pt. 9:00-17:00