Formularz kontaktowy
Loading...
+48 22 104 00 44

Najtańszy kredyt na samochód – czyli jaki?

Przeczytaj w

10 min

blogpost

Niewiele osób może pozwolić sobie na kupno nowego samochodu za gotówkę. Z tego względu najczęściej przy zakupie posiłkujemy się kredytami czy leasingami i rozkładamy okres spłaty nawet na kilka lat. Warto mieć na uwadze, że od ich warunków zależeć będzie nie tylko wysokość comiesięcznych rat, ale także czas trwania takiego zobowiązania czy inne, często pomijane korzyści. Jak znaleźć najtańszy kredyt na samochód?

Najtańszy kredyt na samochód – czyli jaki?

Myśląc o aucie na kredyt i kalkulując jego koszt, wiele osób przesadnie skupia się wyłącznie na miesięcznych ratach i na ich podstawie szacuje czy ich na niego stać. Inni zwracają uwagę głównie na oprocentowaniu i porównując je z innymi ofertami, ocenia czy warunki kredytu można uznać za atrakcyjne, czy raczej na rynku można znaleźć coś lepszego. Właśnie dlatego wielu sprzedawców skupia się głównie na tych parametrach, prezentując swoją ofertę w taki sposób, żeby wydawała się bardzo okazyjna, ale w rzeczywistości realne koszty są ukryte w sposób niezauważalny dla klienta. Na przykład oferenci bardzo często prezentują bardzo niskie oprocentowanie, ale nie wspominają, że obowiązkowym punktem kredytu jest również jego ubezpieczenie, kosztujące kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych miesięcznie. Innym rodzajem ukrytych kosztów są również prowizje, których łączna wartość może stanowić nawet kilkanaście procent miesięcznych rat kredytu. Natomiast skupiając się na wysokości rat, nie sposób nie wspomnieć, że często osiąga się tu niskie wartości poprzez wydłużenie okresu spłaty, dzięki czemu w rzeczywistości udaje się zamaskować realny koszt zakupu i wysokość zobowiązań.

Dlatego mówiąc o najtańszym kredycie na samochód, nie można zapomnieć, że przede wszystkim powinien być on udzielony uczciwie, a osoba decydująca się na zakup i zaciągnięcie takiego zobowiązania powinna z góry wiedzieć jaka będzie rzeczywista stopa oprocentowania i ile zapłaci w całości za nabywany pojazd. Wyłącznie wtedy będzie miało sens porównywanie kosztów kredytu pomiędzy różnymi oferentami i dealerami. Na szczęście na dokładnie taką ofertę można liczyć, decydując się na zakup auta z CarMore – masz pełną gwarancję, że zostaniesz poinformowany o każdej wydanej złotówce.

Ostatnio coraz popularniejszą formą finansowania zarówno nowych, jak i używanych samochodów staje się leasing – udzielany firmom. O czym pamiętać, decydując się na takie rozwiązanie?

Czy najtańszy leasing na samochód będzie najlepszy?

Nie ulega wątpliwości, że wzięcie samochodu „w leasing” jest jednym z najtańszych i najbardziej atrakcyjnych sposobów na nabycie nowego auta. Nie dziwi więc rosnąca popularność właśnie takiego rozwiązania – i to nie tylko wśród osób prowadzących działalność gospodarczą lub kredyt balonowy dla osób prywatnych. Są oni kuszeni większą swobodą w decydowaniu o wysokości rat, okresu składkowego i dalszego postępowania po zakończeniu terminu spłaty. To właśnie osoba nabywająca samochód, ma możliwość ustalenia jak duża będzie opłata za wykup pojazdu po zakończeniu spłaty – co daje możliwość realnego obniżenia miesięcznych rat. Właśnie z tego korzystają sprzedający, oferując tak przygotowane plany spłaty, by raty jawiły się jako wyjątkowo niskie, przy czym nie wspominają, że późniejsza opłata za nabycie samochodu na własność będzie bardzo

wysoka. Nie dla każdego musi to być realny problem, ponieważ nie każdy chce wykupić samochód po zakończeniu umowy – wiele osób preferuje oddać go i rozpocząć spłatę kolejnego. Warto jednak taką decyzję podjąć świadomie, mając przed oczami dokładne wyliczenia, a nie tylko zapewnienia sprzedającego o świetnej okazji. W tym przypadku także możesz liczyć na ofertę CarMore – przed wzięciem samochodu samodzielnie możesz zadecydować o szczegółach umowy, korzystając z wygodnego kalkulatora. Najważniejsze jest, że to Ty decydujesz!

Przejrzystość to podstawa

Jeśli planujesz wziąć samochód na kredyt, leasing to pamiętaj, że najważniejsza jest świadoma decyzja podjęta w oparciu o wszystkie dane. Wówczas możesz mieć pewność, że warunki finansowania rzeczywiście będą odpowiadały Twoim potrzebom – i na tym właśnie powinieneś się koncentrować! U nas zyskujesz pełną przejrzystość w kreowaniu swoich rat, okresu spłaty i kosztów późniejszego wykupu.

blogpost

Przegląd samochodu w 2023 r. - wszystko, co musisz wiedzieć, na jego temat

Para sprawdza w salonie ile kosztuje leasing konsumencki dla osoby prywatnej na samochód

Ile kosztuje leasing samochodu dla osoby prywatnej?

blogpost

Wybieramy samochód do miasta: automat czy manual?

Loading...

Kontakt

E-mail: kontakt@carmore.plTelefon: +48 22 104 00 44Pn.-pt. 9:00-17:00