Formularz kontaktowy
Loading...
+48 22 104 00 44

Czy warto kupić auto poleasingowe?

Przeczytaj w

10 min

Samochody poleasingowe ustawione w rzędzie.

Niektórzy uważają, że poleasingówki są zwykle w bardzo złym stanie technicznym – to nieprawda! Kierowcy wybierają je coraz chętniej. Ich cechą charakterystyczną jest to, że łączą w sobie zalety modeli prosto z salonu i atrakcyjność cen używanych pojazdów. Dowiedz się, dlaczego mogą one okazać się najlepszym wyborem dla Ciebie!

Poleasingowe samochody osobowe – czym są?

Auta tego rodzaju to egzemplarze, które wcześniej były używane w ramach umowy leasingowej, tak więc nie muszą to być samochody służbowe (o co martwią się niektórzy kierowcy). Oznacza to, że taki samochód nie był wykorzystywany przez jego właściciela, tylko przez klienta, czyli najemcę. Niesie to za sobą określone konsekwencje. Ponieważ obie wspomniane strony wiązała umowa, obowiązywały je ograniczenia, które mogły mieć pozytywny wpływ na stan techniczny pojazdu.

Jakie zalety mają samochody poleasingowe?

Na pierwszym miejscu wyróżnia się całkowita przejrzystość, niespotykana w większości modeli używanych pojazdów, które kupuje się od poprzednich właścicieli. Firma leasingowa wyznacza zbiór nakazów i zakazów obejmujących klienta, oraz dba o to, żeby należący do niej pojazd przechodził regularne przeglądy i serwisy. Właśnie z tego powodu zwykle są one w tak dobrym stanie technicznym. Dodatkową zaletą, tak jak w przypadku wszystkich pojazdów używanych, jest oczywiście cena. Powszechnie wiadomo, że największy spadek wartości zachodzi przez pierwsze 3 lata jego eksploatacji samochodu – kupując go z drugiej ręki, możesz pominąć ten okres.

Auto poleasingowe – czy warto je wybrać?

Wspomniane w poprzednim akapicie zalety sprawiają, że tego rodzaju samochody cieszą się renomą wśród kierowców. Jeżeli zależy Ci na sprawdzonym pojeździe w atrakcyjnej cenie trudno o lepszy wybór. Kupno innego pojazdu używanego zwykle wiąże się ze zmartwieniami o wiarygodność informacji dotyczących historii wypadkowej i przebiegu. Kupując poleasingówkę, możesz być o to spokojny – taki samochód musiał przejść serwis ASO, czyli autoryzowanej stacji obsługi.

Gdzie kupić samochód poleasingowy?

Auto leasingowe jak nowe znajdziesz tylko, gdy kupujesz samochód z pewnego źródła, które gwarantuje jakość każdego pojazdu. Takim miejscem jest Car&More! Wszystkie samochody używane w naszej ofercie pochodzą od autoryzowanych dealerów, co oznacza, że przeszły one przegląd serwisowy i niezbędne naprawy, a wszystkie informacje o nich możesz przeczytać już na stronie internetowej, przed podpisaniem umowy. W połączeniu z gwarancją oraz usługami dodatkowymi (AC, assistance, przeglądy i wymiana opon) sprawia to, że wybierając Car&More, możesz poczuć się, jakbyś kupował nówkę z salonu – tylko dużo taniej!

Jaki samochód po leasingu najlepiej wybrać?

Zacznijmy od tego, że takie samochody zwykle należały wcześniej do firm, a nie osób prywatnych. Z tego powodu nierzadko zdarza się, że występują one w wyższym standardzie wyposażenia. Właśnie dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na samochody segmentu C oraz D. Dzięki atrakcyjnemu finansowaniu Car&More dalej znajdziesz je w bardzo przystępnej cenie i będziesz mógł cieszyć się naprawdę wysokim standardem. Biorąc pod uwagę powyższe, na szczególną uwagę zasługują skody poleasingowe. Dobrym wyborem będą także klasyczne marki, takie jak: Toyota, Volkswagen, BMW, Renault albo Ford.

Skoda – jaki model będzie najlepszy?

Zaskakująco dobry stosunek ceny do jakości możesz uzyskać, gdy wybierzesz auto segmentu D, ale z wyższym pakietem wyposażenia. Jeżeli zależy Ci właśnie na opcji premium, najlepszym wyborem będzie zapewne poleasingowa Skoda Superb Ambition/Style albo nawet Laurin & Klement. Podobnym, ale tańszym wariantem będzie klasyczna Octavia Kombi, która cieszy się rosnącą popularnością na rynku wtórnym. Natomiast gdy chcesz wybrać coś naprawdę przystępnego cenowo, możesz szukać Skody Citigo albo Fabii.

Poleasingowy Hyundai Tucson – nietuzinkowy, kompaktowy SUV

Nie bez przyczyny auta typu SUV zdobyły tak wielką popularność w ostatnich latach. Wysoki punkt siedzenia, wygodne wnętrze i bezpieczeństwo – obok takich zalet ciężko przejść obojętnie. Jedyne co odtrąca, to relatywnie wysoka cena. Właśnie dlatego tak atrakcyjnym samochodem jest Hyundai Tucson! Korzystając z Car&More, bez trudu wybierzesz jeden z dostępnych roczników, co w połączeniu z atrakcyjnym finansowaniem pozwoli Ci jeździć tym SUV-em na własnych warunkach.

Używane samochody poleasingowe – czy warto wziąć je w ponowny leasing?

Zdecydowanie tak! Finansowanie używanych aut w postaci wynajmu długoterminowego lub leasingu to jedne ze skuteczniejszych sposobów oszczędzenia na budowaniu floty albo kupowaniu auta dla siebie. Dlaczego? Cieszysz się sprawdzonym pojazdem o określonym przebiegu, które przeszło niezbędne przeglądy i jest w pełni gotowe do jazdy – i do tego nie przepłacasz! Finansowanie okazuje się szczególnie atrakcyjne, gdy budujesz firmową flotę, ponieważ możesz wliczyć raty i inne opłaty w koszt uzyskania przychodu i odliczyć VAT.

Samochód w leasingu z wysokim wykupem - Hyundai SUV

Leasing z wysokim wykupem, czy niskim? Dowiedz się, którą opcję wybrać

blogpost

Auto na abonament jak spotify czy netflix – czy to w ogóle możliwe?

blogpost

Poczuj się jak James Bond – czyli obowiązkowe technologie w nowych samochodach od 2022 roku

Loading...

Kontakt

E-mail: kontakt@carmore.plTelefon: +48 22 104 00 44Pn.-pt. 9:00-17:00