Formularz kontaktowy
Loading...
+48 22 104 00 44

9 najciekawszych aplikacji mobilnych dla kierowców

Przeczytaj w

10 min

blogpost

Wyrzućcie swoje stare atlasy i mapy, schowajcie w kąt CB-radia, pozbądźcie się poniewierających się po samochodzie rachunków za parking, bo dzięki postępowi technologicznemu wszystko to i wiele więcej możesz mieć w jednym miejscu – smartfonie. Prezentujemy Wam 9 najbardziej przydatnych aplikacji mobilnych dla kierowców:

Drivemode (dostępna wyłącznie w sklepie Google Play)

W dzisiejszych czasach coraz trudniej nam oderwać się od naszych telefonów komórkowych. Z pomocą tym, którym ciężko wytrzymać offline w czasie jazdy samochodem, przychodzi Drivemode.

Aplikacja pozwala nam korzystać z telefonu przy wykorzystaniu nowoczesnego bezwzrokowego interfejsu. Za pomocą instrukcji głosowych będziemy mogli odpowiadać na wiadomości tekstowe w aplikacjach takich jak Messenger czy WhatsApp czy korzystać z innych aplikacji, takich jak nawigacja czy odtwarzacz muzyki. Wśród funkcjonalności dostępne jest również ustawienie automatycznych odpowiedzi na otrzymane w czasie jazdy wiadomości.

Fuelio (dostępna wyłącznie w sklepie Google Play)

Paliwo jest jednym z ważniejszych wydatków, jakie ponosimy przy użytkowaniu samochodu. Jeżeli zastanawiacie się, jak dużo wydajecie w ciągu miesiąca w czasie wizyt na stacjach beznynowych i czy dałoby się zoptymalizować Wasz paliwowy budżet to Fuelio jest aplikacją, której potrzebujecie.

Kluczową jej funkcją jest śledzenie naszych tankowań: miejsca tankowania są zapisywane dzięki aktualnej lokalizacji pobranej z modułu GPS. Wystarczy, że wpiszemy w skonfigurowanym uprzednio przez nas pojeździe cenę paliwa oraz zakupioną ilość, a aplikacja obliczy wszystko za nas. Otrzymujemy również dostęp do kalkulatora kosztów oraz spalania w danym samochodzie. Dzięki zapisywaniu miejsc tankowań na mapie, aplikacja wskaże nam te, w których zapłaciliśmy najmniej.

Dodatkowymi funkcjonalnościami aplikacji jest możliwość zapisania danych w chmurze oraz obsługa rzadziej występujących konfiguracji samochodowych, takich jak np. samochody z dwoma bakami.

Torque (dostępna w sklepach Google Play oraz Apple Store)

Boisz się przeoczenia usterki w swoim samochodzie i jej konsekwencji? Zastanawiasz się, czy drobna usterka, która się pojawiła w Twoim aucie, wymaga wizyty w serwisie? A może nie do końca ufasz swojemu mechanikowi? Dzięki swojemu smartfonowi możesz uzyskać wstępną diagnozę swojego samochodu (prawie) za darmo. Oczywiście nie zastąpi to w całości wizyty w warsztacie, ale w niektórych sytuacjach może oszczędzić nam niekoniecznych wydatków.

Rozpoczęcie użytkowania wymaga nieco pracy i poniesienia niewielkich kosztów. Aby aplikacja działała, należy zakupić odbiornik Bluetooth podłączany do interfejsu OBD-II w samochodzie (wykorzystujący mikrokontroler ELM327 do tłumaczenia przesyłanych informacji), który można znaleźć w internecie już za około 20zł. Warto również przemyśleć rozszerzenie darmowej aplikacji do jej płatnej wersji (jej cena wynosi ok.15zł) – w cenie tej otrzymujemy obsługę większej liczby komputerów pokładowych oraz brak reklam wewnątrz aplikacji.

W zamian dostajemy aplikację, która pozwala nam na monitorowanie wskazań czujników samochodu oraz aktywności silnika. Jest więc to niejako połączenie wstępnej diagnozy, jak i analiza wykorzystania i stanu naszego silnika.

Parkopedia Parking (dostępna w sklepach Google Play oraz Apple Store)

Aplikacja, dzięki której znajdziemy parkingi oraz szczegółowe informacje o nich w ponad 15 tysiącach miast w 75 krajach na świecie, w tym w Polsce. Zawiera ona rozbudowaną bazę parkingów, pokazując ich liczbę miejsc, ceny za parkowanie oraz opinie innych kierowców. Za pomocą GPS-u lokalizuje parkingi w najbliższym otoczeniu oraz wyznacza nam optymalną trasę prowadzącą do wskazanego obiektu. W płatnej opcji premium aplikacja oferuje również uaktualnianą na bieżąco dostępność miejsc na wskazanych parkingach.

Skycash (dostępna w sklepach Google Play oraz Apple Store)

Skycash to nie tylko aplikacja pozwalająca nam na zakup biletów kolejowych czy komunikacji miejskiej. Pozwala nam ona też na kupienie biletów parkingowych. Koniec z wsadzaniem wydruków z parkomatów za szybę, szukaniem drobnych w portfelu, koniec z zastanawianiem się, jak długi czas parkowania wybrać. Dzięki aplikacji Skycash płacimy za rzeczywisty czas parkowania – uruchamiamy licznik w momencie zaparkowania i zatrzymujemy go, gdy opuszczamy nasze miejsce. Aplikacja działa już w 173 miastach w Polsce i wciąż się rozwija. Jedyne czego potrzebujemy to oznaczyć nasze auto naklejką lub kartką „MobiParking” i możemy korzystać z dobrodziejstw XXI wieku.

ICE – W nagłym wypadku – Karta Kontaktu Medycznego (dostępna w sklepie Google Play , w Apple Store znajdziemy podobną aplikację o tej samej nazwie)

Aplikacja z gatunku tych, z których wolelibyśmy nigdy nie skorzystać, ale która może uratować nam nasze zdrowie i życie. Przechowuje ona wszystkie niezbędne informacje potrzebne ratownikom medycznym i lekarzom, jeśli staniesz się ofiarą nagłego wypadku.

W aplikacji możemy zapisać informacje dotyczące przebytych przez nas chorób, przyjmowanych na stałe i chwilowo leków, alergii oraz innych informacji medycznych, a także kontakty do najbliższych osób, które powinny zostać powiadomione o wypadku.

Ponadto specjalny przycisk alarmu pozwala na wysłanie sms-a alarmowego do wszystkich osób wskazanych na liście kontaktów, zawierającego m.in. naszą lokalizację pobraną z GPS, dzięki czemu osoby kontaktowe zostają błyskawicznie poinformowane o groźnej dla życia sytuacji, wraz z informacją o aktualnym położeniu użytkownika.

Pierwsza pomoc (dostępna w sklepie Google Play, w Apple Store znajdziemy wiele podobnych aplikacji o tej nazwie)

Bezpłatna aplikacja stanowiąca kompendium wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz wielu innych czynności ratowniczych, stworzona przez policjantów, ratowników medycznych i strażaków. W razie nagłego zdarzenia aplikacja pomoże udzielić pierwszej pomocy w najczęściej występujących przypadkach zagrożenia życia bądź zdrowia. Dzięki podziałowi na kategorie urazów pozwala szybko i sprawnie przejśc kolejne etapy pomocy medycznej.

Yanosik (dostępna w Sklepie Play oraz Apple Store)

To kultowa wśród Polaków aplikacja, którą można nazwać współczesną odpowiedzią na CB-radio. Dzięki niej w szybszy oraz bezpieczniejszy sposób dotrzemy do celu. Dodatkowo dzięki kontaktom między użytkownikami mamy szansę na przygotowanie się występujące na drodze fotoradary, kontrole drogowe, wypadki bądź inne zdarzenia na drodze. Ponadto dowiemy się z niej także o aktualnym nateżęniu ruchu oraz cenach na konkretnych stacjach benzynowych. W marcu twórcy aplikacji dodali również dodatkową funkcjonalność dla podróżujących autostopem, pozwalającą na kojarzenie autostopowiczów z kierowcami.

Google Maps (dostępna w sklepie Google Play oraz Apple Store)

Pisząc o aplikacjach mobilnych, nie sposób nie wspomnieć o Google Maps. Najczęściej używana nawigacyjna aplikacja z rzetelnymi i aktualizowanymi na bieżąco mapami pozwala nam poruszać się po całym świecie. Wśród jej licznych zalet należy wymienić informowanie o bieżącej sytuacji na drodze, która pozwoli nam uniknąć korka bądź zatrzymania ruchu w związku z wypadkiem czy możliwość sprawdzenia aktualnych godziny otwarcia restauracji czy galerii handlowej. Google Maps to jednak nie tylko nawigacja samochodowa – wyznaczy nam też optymalną drogę pieszego spaceru, przejażdżki rowerem czy dojazdu komukacją miejską. W przypadku tej ostatniej dużą zaletą jest ciągła analiza sytuacji, dzięki której dowiemy się o sytuacji, gdy nasz autobus będzie spóźniony lub czy nasz tramwaj już odjechał.

blogpost

Najlepsze samochody do miasta

blogpost

Najtańszy kredyt na samochód – czyli jaki?

blogpost

Odwieczny dylemat, czyli diesel kontra benzyna

Loading...

Kontakt

E-mail: kontakt@carmore.plTelefon: +48 22 104 00 44Pn.-pt. 9:00-17:00