Formularz kontaktowy
Loading...
+48 22 104 00 44

5 korzyści z używanych samochodów w leasingu dla firm

Przeczytaj w

10 min

kobieta trzyma kluczyki do używanego samochodu w leasingu dla firm

Samochód jest ważnym zasobem dla każdego przedsiębiorcy. Szukasz optymalnego sposobu finansowania pojazdu do firmy? Nie musisz wydawać kroci na nowe auto. Jeśli chcesz szybko uzupełnić flotę, używane modele mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem. Przeczytaj artykuł, aby poznać 5 korzyści zapewnianych przez używane samochody w leasingu dla firm!

Jak działa leasing na firmę?

To umowa, którą jako przedsiębiorca zawierasz z firmą leasingującą. Na jej mocy możesz korzystać z pojazdu przez określony czas w zamian za wpłatę własną i okresowe opłaty. Na koniec umowy w Car&More masz opcję wykupienia auta albo wymienienia go na inny model. Warunki mogą jednak różnić się w zależności od firmy, z którą nawiązujesz współpracę. W ten sposób można finansować zarówno nowe pojazdy, jak i samochody używane – w leasingu dla firm obie opcje są bardziej opłacalne. Dowiedz się, dlaczego!

Czy można wziąć używane auto w leasing?

Tak, leasing na samochody używane jest możliwy. Co więcej, często okazuje się korzystniejszy niż finansowanie nowych aut. Jak wygląda w praktyce? Gdy korzystasz z zaufanej platformy leasingowej, takiej jak Car&More, masz gwarancję, że wszystkie pojazdy w ofercie pochodzą od autoryzowanych dealerów i są po wnikliwym przeglądzie technicznym. Dzięki temu możesz cieszyć się najwyższą jakością bez zmartwień o nieprzewidziane usterki.

Poznaj 5 korzyści z używanych samochodów w leasingu!

Przekonaj się, że używane samochody w leasingu dla firm to więcej niż tylko oszczędność. To wygoda, elastyczność i wsparcie Twojego biznesu. Kontynuuj czytanie, aby poznać 5 najważniejszych korzyści!

1. Odliczanie podatków z leasingiem samochodów

Jedną z najważniejszych korzyści, jakie czerpią przedsiębiorcy z leasingu, jest możliwość oszczędzania na podatku VAT. Gdy prywatnie decydujesz się na auto, musi zapłacić odpowiedni podatek – niezależnie od tego, czy je kupujesz, wynajmujesz, czy bierzesz w leasing. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku, gdy zawierasz umowę leasingową na samochód osobowy dla firmy. Wydatki związane z użytkowaniem pojazdu zostają uznane za koszty uzyskania przychodu, co otwiera możliwości na odliczanie podatku.

Jak w praktyce wygląda wliczanie leasingu na samochód w koszt uzyskania przychodu?

Art. 22. ust. 1. Dziennika Ustaw z 22 lutego 2024 r. podaje definicję: „Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania źródła przychodów”.* Oznacza to, że jeżeli używasz samochodu tylko do celów firmowych, możesz odliczyć 100% podatku VAT.

2. Samochody używane to leasing w niższej cenie dla firm

Drugą istotną korzyścią płynącą z brania w leasing pojazdu z drugiej ręki jest niższy koszt całkowity, co przekłada się na obniżenie wszystkich wydatków. To szczególnie ważne dla mniejszych firm. Zarówno MŚP, jak i JDG borykają się często z problemem utrzymania optymalnej płynności finansowej. Używane auto w leasingu pozwala usprawnić funkcjonowanie firmy bez zbędnego nadwyrężania budżetu. Dowiedz się więcej o finansowaniu samochodów z drugiej ręki!

Warto zauważyć, że samochody z drugiej ręki to także oszczędność na spadku wartości. Według badań najczęściej wybierane nowe auta tracą aż 46,5% wartości przez pierwsze trzy lata eksploatacji. Jak tego uniknąć? Wybierając używany samochód, pomijasz najbardziej dotkliwy okres straty.*

3. Wysoka elastyczność przy wyborze używanego auta w leasingu

Kiedy budujesz firmową flotę albo po prostu szukasz samochodu dla swojej jednoosobowej działalności gospodarczej, starasz się znaleźć pojazd dostosowany do Twoich potrzeb. Oferta aut z salonu jest ograniczona do najnowszych egzemplarzy – natomiast na rynku wtórnym znajdziesz prawie wszystkie modele z ostatnich lat. W połączeniu z szerokim wyborem pakietów wyposażenia i napędów zapewnia to możliwość zaawansowanej personalizacji. Sprawdź ofertę Car&More i poznaj najlepsze samochody używane w leasingu!

Jak wybrać odpowiedni samochód?

Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeżeli szukasz reprezentatywnej limuzyny, dobrym wyborem będą marki takie jak; Audi, BMW albo Mercedes-Benz. Do podobnych celów (choć w mniej luksusowej odsłonie) nadadzą się modele Volkswagena albo Skody. Na Car&More znajdziesz także tanie miejskie auta (np. Toyotę Yaris) oraz bardziej zadaniowe, większe pojazdy – np. Opel Crossland.

4. Bezpieczeństwo i gwarancja jakości aut w leasingu

Wielu kierowców obawia się, że wybierając samochody używane w leasingu, mogą trafić na poważny defekt pojazdu albo jego nadmierną eksploatację. Jednak, gdy wybierasz finansowanie z zaufaną platformą, jaką jest Car&More, możesz zapomnieć o tych zmartwieniach. Wszystkie samochody w ofercie pochodzą od autoryzowanych dealerów i są po przeglądach technicznych. Dodatkowo każdy z nich objęty jest 12-miesięczną gwarancją, którą można przedłużyć nawet do 36 miesięcy.

5. Wygoda i oszczędność czasu z leasingiem używanego samochodu

Każdy przedsiębiorca wie, że czas to pieniądz. Szybko rozwijająca się firma nie może pozwolić sobie na marnowanie najcenniejszego z surowców. Właśnie dlatego Car&More zapewnia swoim klientom holistyczne podejście do leasingu samochodów używanych na firmę. W jednym miejscu otrzymasz optymalne finansowanie, niezbędne przeglądy, gwarancję i inne dodatki. Za dodatkową opłatą samochód zostanie dowieziony pod drzwi Twojej firmy! Korzystaj także z opcjonalnych pakietów ubezpieczeń oraz sezonowej wymiany opon. Podpisz umowę i ciesz się autem marzeń w mniej niż 14 dni.

Jak wygląda rozliczanie podatków podczas zawierania umowy na leasing samochodu dla firm?

Leasing samochodów używanych oznacza znaczące korzyści podatkowe. Jeżeli podczas trwania umowy używasz pojazdu tylko dla celów przedsiębiorstwa, masz prawo do pełnego odliczenia podatku VAT. Zgodnie z tym wszystkie koszty związane z leasingiem możesz wliczyć w koszt uzyskania przychodów. Obejmuje to: opłatę wstępną, miesięczne raty oraz wykup pojazdu na koniec umowy.

Co w sytuacji, gdy samochody w leasingu dla firm służą także do celów prywatnych? W takiej sytuacji zamiast 100% podatku VAT, przedsiębiorca ma możliwość odliczania 50%. Warto zauważyć, że nie obowiązuje limit kwotowy, dzięki czemu można czerpać korzyści podatkowe do końca okresu leasingu, czyli aż do zakończenia umowy. Tak jak w przypadku pojazdu całkowicie na firmę, w koszty uzyskania przychodu wlicza się zarówno comiesięczne raty, jak i wszystkie inne wydatki związane z leasingiem samochodu.

Leasing na firmę – czy się opłaca?

Tak, leasing to jedna z najbardziej opłacalnych opcji finansowania dla przedsiębiorców. Jak wskazaliśmy powyżej, oznacza ona korzyści, dzięki którym taniej, szybciej i wygodniej zorganizujesz środek transportu dla firmy. Dodatkowo, gdy zdecydujesz się na leasing samochodów używanych, skorzystasz z szerszej oferty dostępnych pojazdów, co da Ci możliwość wybrania samochodu odpowiadającego potrzebom Twojego przedsiębiorstwa bez konieczności oczekiwania nawet kilkunastu miesięcy.

* https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych-16794311/art-22

blogpost

Wybieramy samochód do miasta: automat czy manual?

blogpost

Najlepsze samochody do miasta

blogpost

Koreańskie samochody. Zobacz, czy znasz wszystkie marki i poznaj ciekawostki!

Kontakt

E-mail: kontakt@carmore.plTelefon: +48 22 104 00 44Pn.-pt. 9:00-17:00