Formularz kontaktowy
Loading...
+48 22 104 00 44

Zastanawiasz się, jak działa leasing konsumencki samochodu? Koniecznie przeczytaj!

Przeczytaj w

10 min

blogpost

Kilka lat temu leasing stał się niezwykle popularny wśród osób prowadzących działalność. Dzięki takiemu sposobowi finansowania zarówno właściciele dużych firm, jak i tych jednoosobowych mogli zapewnić sobie znacznie wyższej klasy auto. Teraz możesz z niego skorzystać także Ty – leasing konsumencki to rozwiązanie, które umożliwi realizacje marzeń o samochodzie idealnym. Na czym polega leasing samochodu i czy można go wziąć na samochód używany? Odpowiadamy!

Leasing konsumencki – co to jest?

Zanim opowiemy Ci, jakie korzyści daje leasing konsumencki i dlaczego warto, należy w pierwszej kolejności przyjrzeć się, czym on w zasadzie jest.

Leasing konsumencki to usługa dedykowana osobom fizycznym, czyli takim, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Jest to forma finansowania polegająca na udostępnieniu produktu – w naszym wypadku samochodu – bez konieczności zakupu. Na czym polega leasing samochodu? Mówiąc prostym językiem, jest to sposób łączący elementy kredytu i wynajęcia pojazdu z możliwością późniejszego wykupienia go. Wymaga on od potencjalnego nabywcy wkładu własnego, ale nie tak dużego, jak w przypadku kupna.

Jak wziąć leasing na samochód używany?

Coraz większa liczba producentów i dealerów aut ma w swojej ofercie modele, które bez problemu możesz zakupić w takiej formie, np. Skoda leasing konsumencki proponuje swoim klientom od lat. Jednak jest to wciąż nowe auto, a jego cena rynkowa niestety najbardziej spada w pierwszych miesiącach użytkowania. To także jest przyczyną, dlaczego kierowcy częściej decydują się na pojazdy z drugiej ręki.

Jak wziąć leasing na używany samochód? Czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Coraz więcej portali (np. Car&More) oferuje pojazdy używane, ale i sprawdzone. Taka skoda w leasingu konsumenckim będzie znacznie tańsza, a wciąż zachowujesz elastyczność oferowaną przez ten sposób zakupu.

Warunki leasingu samochodów

Jak wcześniej wspominaliśmy, taka forma finansowania jest elastycznym rozwiązaniem. Ratę leasingu konsumenckiego możesz dopasować do swoich możliwości i budżetu. Wraz z leasingodawcą ustalasz, na jaki czas będziecie związani umową. Najczęściej jest to 24, 36, 48 lub 60 miesięcy. Gdy okres ten minie, możesz wykupić przedmiot leasingu za sumę, która jest odpowiednio pomniejszona. W przypadku Car&More cenę wykupu znasz już w dniu podpisania umowy!

Największą zaletą rozwiązania jest mniejsza opłata wstępna. W początkowym okresie możesz zapłacić znacznie mniej, niż gdybyś zobligowany był do uiszczenia całej sumy. Przykład? Za używane BMW X3 z 2018 musisz zapłacić jedynie 31 tysięcy złotych, a resztę uzupełniasz dopiero w ratach leasingu. Jeśli zdecydujesz się po okresie umowy na pozostawienie auta, zapłacisz zdecydowanie mniejszą sumę, niż wyszukując oferty sprzedaży bezpośredniej.

W Car&More oferujemy leasing konsumencki na samochody używane. Sprawdź oferty już dziś i załatw formalności bez wychodzenia z domu.

Rynek polski

W I kwartale 2022 roku rynek leasingu samochodów miał wartość aż 3554 mln zł! Ta olbrzymia suma jest większa o prawie 8% większa niż w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku. Auta osobowe stanowią jego największą część – ZPL wycenia ją na 1847 mln zł. Jak widać, coraz więcej mieszkańców Polski sięga po alternatywy do tradycyjnego zakupu. Dlaczego? Zdecydowanie mniejszy wkład własny umożliwia nabycie lepszego auta w niższej cenie. Ponadto wiele firm (np. Car&More) oferuje możliwość zwrotu pojazdu, po zakończeniu umowy.

Co ciekawe, leasing konsumencki samochodów nie jest nowym rozwiązaniem. Na polskim rynku klienci mogą z niego korzystać od 2011 roku, czyli już ponad 10 lat! Mimo to świadomość jest wciąż niska, a wiele osób obawia się i wybiera zakup auta za gotówkę. Leasing jest szczególnie popularny wśród firm, ponieważ przynosi korzyści w postaci ulg podatkowych, a konkretniej możliwość odliczenia VAT. Co oferuje klientom indywidualnym? Sprawdź poniżej!

Bierzesz leasing, resztą zajmują się specjaliści

Często, nawet przy leasingu samochodów używanych, masz więcej korzyści, niż kupując go od prywatnego właściciela. Na Car&More możesz od ręki ubezpieczyć pojazd, wybierając pełen pakiet – ubezpieczenie OC, AC i od nieszczęśliwych wypadków (NNW). Dodatkowo otrzymujesz 12-miesięczną gwarancje. Nie musisz obawiać się o usterki czy problemy, które pojawiają się po zakupie używanego pojazdu!

Leasing konsumencki – czy warto? Tak!

Pewnie zastanawiasz się, czy warto postawić na takie rozwiązanie. Owszem. Jeśli posiadasz odpowiednią zdolność kredytową, leasing konsumencki otrzymasz bez większych przeszkód. Formalności nie są skomplikowane – w Car&More to my zadbamy o większość z nich. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą w danym momencie wydawać dużej sumy pieniędzy, ale chcą cieszyć się nowym (lub używanym) autem.

Zalety leasingu konsumenckiego:

  • Proste zasady przyznawania – w Car&More formalności ograniczamy do minimum.

  • Możliwość zrezygnowania z auta po zakończeniu umowy leasingu – nie musisz wykupować auta!

  • Niższa rata niż w przypadku kredytu.

  • Często oferowany jest także dodatkowy pakiet benefitów np. gwarancja, przegląd.

  • Mniejszy wkład własny, niż przy zakupie pojazdu.

Leasing konsumencki czy kredyt? Poznaj różnice i zdecyduj

Osoby, które nie dysponują odpowiednio dużą ilości gotówki, zastanawiają się: leasing konsumencki czy kredyt. Obydwie opcje mają swoje wady i zalety. Nie można jasno zdecydować, które z nich jest lepsze – to zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Na podstawie umowy cywilnoprawnej leasingodawca umożliwia Ci korzystanie z wybranego pojazdu za z góry ustaloną opłatą. Jest to najważniejsza różnica pomiędzy kredytem a leasingiem, czyli prawo własności. Biorąc kredyt, to Ty jesteś właścicielem pojazdu, w przypadku leasingu – leasingodawca. Dla wielu osób brak formalnego posiadania samochodu stanowi dużą przeszkodę, podobnie jak np. w przypadku wynajmowania mieszkania.

Czujesz, że leasing konsumencki nie jest rozwiązaniem dla Ciebie? W Car&More oferujemy zarówno tę formę, jak i wsparcie w kredytowaniu. Skontaktuj się z nami, a wybierzemy odpowiednią formę, abyś już wkrótce mógł cieszyć się z nowego auta.

blogpost

Koreańskie samochody. Zobacz, czy znasz wszystkie marki i poznaj ciekawostki!

blogpost

Wybieramy samochód do miasta: automat czy manual?

blogpost

Małe auto dla kobiety. Jak je wybrać, by nie żałować? Sprawdź!

Loading...

Kontakt

E-mail: kontakt@carmore.plTelefon: +48 22 104 00 44Pn.-pt. 9:00-17:00