Formularz kontaktowy
Loading...
+48 22 104 00 44

Ile kosztuje leasing samochodu dla osoby prywatnej?

Przeczytaj w

10 min

Para sprawdza w salonie ile kosztuje leasing konsumencki dla osoby prywatnej na samochód

Obok wynajmu długoterminowego i kredytu, leasing jest jedną z najczęściej wybieranych alternatyw dla zakupu samochodu za gotówkę. Choć większość leasingobiorców stanowią przedsiębiorcy, jest on coraz chętniej wybierany także przez osoby prywatne. Dowiedz się, ile kosztuje leasing samochodu prywatnie, co ma na niego wpływ oraz jakie mogą być dodatkowe obciążenia z nim związane.

Jak działa i czym jest leasing dla osób prywatnych?

Nazywany także leasingiem osobistym lub konsumenckim, łączy w sobie cechy kredytu oraz wynajmu długoterminowego. Umowa zawierana jest między leasingobiorcą (korzystającym) i leasingodawcą (finansującym). Może to być zarówno producent nowych samochodów, bank, jak i przedsiębiorstwo finansujące auta używane. Tak! Obecnie z łatwością spotkasz się także z samochodami dostępnymi z drugiej ręki. Kierowcy cenią sobie opcje ze względu na łatwy i szybki proces zawierania umowy. Co więcej oferty na samochody używane mają dodatkową zaletę w postaci wyjątkowo niskiego kosztu leasingu.

Czym różni się leasing od kredytu?

Przede wszystkim tym, że podczas trwania umowy, mimo tego, że leasingobiorca korzysta z auta, pozostaje ono własnością leasingodawcy. Z tego powodu w samochodzie nie można wprowadzać modyfikacji, a o jego właściwy stan techniczny należy dbać tak czy inaczej. Jest to również forma zabezpieczenia dla właściciela, a nie kierowcy. Przy wyliczaniu składki polisy OC historia ubezpieczenia leasingobiorcy nie będzie brana pod uwagę. Mimo tego, poza opłacaniem podstawowego kosztu leasingu, można dokupić dodatkowe AC lub Assistance, które pozwoli uniknąć obciążeń związanych z naprawą szkód powstałych w wyniku wypadku czy stłuczki.

Ile kosztuje rata leasingu samochodu?

Raty są jedną ze składowych całkowitego kosztu leasingu, czyli sumy wszystkich opłat bezpośrednio z nim związanych – przede wszystkim wpłaty wstępnej i rat miesięcznych. Dobrą praktyką jest uwzględnianie w nim ceny wykupu na koniec umowy już w trakcie jej podpisywania – takie rozwiązanie proponujemy w Car&More. W takim razie, ile kosztuje rata leasingu samochodu? O jej cenie decyduje wartość auta oraz wysokość pozostałych opłat – droższy pojazd i niższa wpłata wstępna oznaczają z reguły wyższe miesięczne raty.

Jak zmniejszyć koszty leasingu auta? Skutecznym sposobem jest wybranie samochodu z drugiej ręki, który z reguły jest tańszy niż odpowiednik prosto z salonu, a jakością nie musi od niego odbiegać. Na Car&More znajdziesz oferty tylko od autoryzowanych dealerów. Oznacza to, że wszystkie przeszły dokładny przegląd.

Całkowity koszt leasingu

Tak jak zostało wspomniane, to suma wszystkich opłat związanych z tą formą użytkowania auta. Jak obliczyć całkowity koszt leasingu? W tym celu posłużymy się praktycznym przykładem:

Wartość znajdującej się w ofercie Car&More Skody Octavii z 2021 roku wynosi 95 687zł. Zawarcie umowy na 60 miesięcy i zapłacenie 15-procentowej opłaty wstępnej (14 353 zł) sprawi, że wysokość każdej raty miesięcznej wyniesie 1 463 zł. Po pomnożeniu ostatniej wartości przez czas trwania umowy i dodaniu początkowej opłaty, całkowity koszt leasingu wyniesie 102 133 zł, czyli 107% ceny pojazdu (netto).

Zastanawiasz się, ile kosztuje auto w leasingu, w porównaniu do wzięcia go na kredyt? Cena każdego z nich może różnić się w zależności od oferty – co do zasady żadne z nich nie jest droższe albo tańsze.

Zaletą kredytu jest to, że po zawarciu umowy, auto staje się własnością klienta i może on robić z nim, co chce. Natomiast leasing konsumencki zapewnia wyjątkową elastyczność. Samemu można ustalić wysokość poszczególnych kosztów składających się na koszt leasingu oraz długość użytkowania. Co więcej, po zakończeniu umowy auto można wykupić lub wymienić na inny model.

W Car&More oferujemy zarówno leasing samochodów osobowych, jak i kredytowanie: sprawdź, nasze opcje finansowania.

Jak obniżyć wysokość raty leasingu?

Wiele osób uważa, że leasing konsumencki jest stosunkowo drogim rozwiązaniem. To nie prawda! W tym wypadku masz różne możliwości manipulacji wysokością comiesięcznej raty. Chcesz zaoszczędzić? Dla osób, które zdecydowane są na zwrot samochodu rozwiązaniem może być tzw. leasing z wysokim wykupem. Koszty początkowe są znacznie obniżone, a sama comiesięczna rata mniejsza. Wiąże się to jednak z wyższą ceną w przypadku chęci wykupienia. Dla osób chcących związać się z pojazdem jedynie na czas umowy leasingowej, może okazać się to jednak najatrakcyjniejszym rozwiązaniem.

Koszty dodatkowe: ubezpieczenie OC, Assistance, przeglądy

Zaletą leasingu jest to, że wraz z zakupem auta możesz od razu zająć się wszystkimi przyszłymi, dodatkowymi kosztami. Car&More współpracuje ze sprawdzonymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu polisę kupisz wygodnie i w okazyjnej cenie.

Koszty leasingu auta zawierają w sobie roczną gwarancję, ale istnieje także możliwość wykupienia pakietu serwisów oraz Assistance, dzięki czemu za przyszłe naprawy lub holowanie zapłaci ubezpieczyciel.

Kompleksowe podejście do serwisowania auta i niskie koszty leasingu sprawiają, że jeżdżenie używanym autem od Car&More naprawdę się opłaca. Jeżeli zależy Ci na najwyższej jakości od autoryzowanych dealerów, elastycznym finansowaniu oraz załatwieniu wszystkich formalności online – postaw na wygodę i niskie koszty leasingu auta z Car&More!

Kontakt

E-mail: kontakt@carmore.plTelefon: +48 22 104 00 44Pn.-pt. 9:00-17:00